هتل برج العرب | Burj Al Arab Hotel

هتل برج العرب | Burj Al Arab Hotel برج العرب مجلل ترین هتل خاور میانه ست که ۳۲۱

هتل برج العرب | Burj Al Arab Hotel

برج العرب مجلل ترین هتل خاور میانه ست که ۳۲۱ متر ارتفاع داره و با این حساب یکی از بلند قامت ترین هتل های جهان محسوب می شه. هتل جمیرا برج العرب بر روی یک جزیره مصنوعی بنا شده که ۲۸۰ متر از ساحل فاصله داره. برج العرب تنها هتل هفت ستاره جهانه و لوکس ترین سوئیت های ممکن رو در اختیار میهمانان ویژه ی خود برای یک اقامت بی همتا در سواحل طلایی دبی می زاره. کوچکترین سوئیت هتل ۱۶۹ متر مربع و بزرگترین آن ۷۸۰ متر مربعه. هفت طبقه از این هتل زیبا در زیر دریا و به صورت آکواریومه.

اتاق ها و سوئیت برج العرب

این هتل متعلق به مجموعه جمیرا می باشد. کوچک ترین اتاق آن ۱۶۹ متر و بزرگ ترین اتاق این هتل ۷۸۰ متر می باشد. هفت طبقه از این برج صورت آکواریم در زیر دریا قرار دارد و هزینه اجاره کوچک ترین اتاق این هتل شبی ۶ میلیون تومان است. البته ناگفته نماند که اجاره بهترین اتاق این هتل چیزی در حدود ۲۴ هزار دلار ( ۱۰۰ میلیون تومان ) می باشد. تمام کانالها به دوربین مدار بسته متصل هستند و مهمان می‌تواند ببیند که چه کسی پشت در است. هر سوئیت یک لب تاپ و پرینتر وجود دارد.

 

نمای خارجی هتل برج العرب دبی

نمای این هتل به شکل حرف V است. در فضای بین بالها یا همان V شکل، یک atrium (فضای میان خانه) بوجود آمده است که در جلوی آن خمیدگی وجود دارد. در طی روز، بدنه سفید هتل یک نور شیری و لطیفی را داخل هتل به وجود می آورد در حالیکه شیشه شفاف جلو، مقدار زیادی نور و روشنایی ایجاد می‌کند. در شب، هم بیرون و هم درون ساختمان توسط نورهای متغیر، روشن می‌شود. در قسمت بالای ساختمانبرج العرب یک باند هلیکوپتر بی نظیر توسط یک پایه نصب شده‌ است. این باند فرود هلیکوپتر محل وقوع چند اتفاق مهم بوده است. گلف باز مشهور تیگر وودز چندین توپ گلف را به داخل خلیج فارس پرتاب کرد. در فوریه سال ۲۰۰۵ دو تنیس باز حرفه‌ای دنیا راجر فدرر و آندره آغاسی یک بازی را درارتفاع ۲۱۱ متری انجام دادند که این باند فرود به صورت موقت به یک زمین تنیس تبدیل شده بود.

 رستوران برج العرب

این هتل دارای یک رستوران به نام المنتها می باشد که در ارتفاع ۲۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این رستوران نمای بسیار زیبایی از دبی را به نمایش می گذاردو دسترسی به این رستوران با یک آسانسور شیشه ای امکان پذیر است. دیگر رستوران این هتل المهارا نام دارد که دسترسی به این رستوران توسط یک زیر دریایی شبیه سازی شده است.

نماد دبی

این هتل در گذشته نماد دبی بود ولی امروزه دیگر از این هتل به عنوان نماد دبی استفاده نمی شود. گفته می شود شبهاتی که این هتل از پشت به صلیب است باعث شده که دیگر از این برج به عنوان نماد دبی استفاده نکنند.